BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Według badań Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce ok. 150 tyś. mikrofirm prowadzonych jest przez przedstawicieli tzw. wolnych zawodów. Instytucje finansowe coraz częściej zdają sobie z tego faktu sprawę i dostosowują swoją ofertę właśnie do tej grupy zawodowej.

Wolne zawody = zawody zaufania społecznego

wolne_zawody_a_pożyczkiGdy mówimy o osobach należących tzw. wolnych zawodów, mamy na myśli osoby wykonujące zawód na podstawie ,,odpowiedniego wykształcenia, samodzielnie (co nie oznacza, że

koniecznie indywidualnie) i na własną odpowiedzialność w sposób niezależny zawodowo, w celu oferowania usług intelektualnych lub koncepcyjnych w interesie klienta, lub w interesie publicznym. Ważnymi cechami właściwymi wykonywaniu wolnego zawodu jest misja wykonywania zawodu, przestrzeganie reguł deontologicznych, zapewnienie klientom tajemnicy zawodowej i zaufania oraz ponoszenie szczególnej odpowiedzialności z racji sposobu wykonania zlecenia.

Bardzo często równocześnie osoby te nalezą do grupy wykonującej zawody zaufania społecznego. Zawody, które mieszczą się w tych wykładniach to m.in. lekarze, prawnicy geodeci itd.

Na co mogą liczyć zawody społecznego zaufania?

Przedstawiciele wolnych zawodów są bardzo uprzywilejowaną klientelą.

Wynika to z ich pozycji społecznej. Przez instytucje finansowe są postrzegani jako stabilni i majętni klienci, którzy uzyskują większe dochody niż obecna średnia krajowa poza, tym jeśli pożyczają to zawsze spłacają tym samym już sama dobra historia kredytowa plusuje u nich na starcie.

A jakie oferty zazwyczaj są do nich skierowane? Zaczynając od specjalnie dedykowanych kont oszczędnościowych, skończywszy na pożyczkach na korzystnych warunkach (m.in. tego typu pożyczki możemy znaleźć na http://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki).

Przedstawiciele wolnych zawodów przy tych ostatnich mogą liczyć na uproszczone procedury, niższą marżę i mniejszy staż prowadzenia działalności niż jest to normalnie wymagany do wzięcia pożyczki. Oprócz tego do określenia zdolności kredytowej wystarczy tylko oświadczenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Wolne zawody a pożyczka, 5.0 out of 5 based on 1 rating