BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, spełnia funkcję reprezentacyjną – to tu zwykle spędzamy miłe chwile w towarzystwie rodziny bądź przyjaciół. Salon powinien być więc nie tylko funkcjonalny ale także atrakcyjnie zaaranżowany.

Jednym z elementów tej aranżacji jest podłoga, która odgrywa niezwykle ważna rolę, tak ze względu na walory funkcjonalne jak i estetyczne.

Zalety paneli i płytek

Najczęściej w salonach i w pozostałych pokojach mieszkalnych układa się panele. Decyduje o tym kilka argumentów: lepiej i dłużej utrzymują ciepło, nadają przytulny klimat pomieszczeniu, łatwo dopasować do nich meble, sprawiają wrażenie luksusowego i eleganckiego wnętrza. Dlatego świetnie komponują się w salonie i podkreślają jego zastosowanie.

Panele nadal wybiera zdecydowana większość osób, jednak i płytki zyskują coraz więcej zwolenników. Okazują się bowiem ciekawą i funkcjonalną alternatywą. Obecnie można kupić drewnopodobne, imitujące naturę i zainstalować ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu nie ma obaw o efekt tzw. zimnej podłogi. Płytki są rewelacyjnym rozwiązaniem, kiedy ma się zwierzę w domu, np. psa. Wszelkie rysy po pazurkach pupila nie pozostawią brzydkich zarysowań, jak na panelach. Poza tym płytki są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości i bardziej odporne na urazy mechaniczne. Nie ścierają się tak, jak panele i nie jest ważna intensywność i natężenie ruchu w pomieszczeniu. Ciepłe kolory i kompozycje na płytkach podłogowych wprowadzają także przyjemny nastrój. Płytki dostępne są także w wersjach matowych oraz błyszczących co daje jeszcze większe możliwości. Na pewno jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach

2 w 1

Oryginalnym rozwiązaniem jest połączenie w salonie paneli z płytkami. Płytki ceramiczne można zastosować w części jadalnej salonu – dzięki czemu łatwo zadbamy o czystość w tym kąciku. Na pozostałej powierzchni można wykorzystać panele umiejętnie łącząc je z płytkami. Efekt jest bardzo oryginalny, a do tego praktyczny.

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Podłoga w salonie - płytki czy panele , 5.0 out of 5 based on 1 rating