BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Idealne zarówno do przydomowego ogrodu, jak i restauracji czy kawiarni, gdzie doskonale komponują się z otaczającą ich zielenią. Mowa oczywiście o meblach ogrodowych, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą furorą. W szczególności te wykonane z technorattanu zaskarbiły sobie szerokie grono użytkowników. Dlaczego? Powodów jest wiele, a wszystkie z nich związane są z ogromną ilością zalet, które wznoszą je na szczyty popularności. Meble ogrodowe z technorattanu są ręcznie wyplatane, co bezpośrednio wpływa na ich nietuzinkowy wygląd, a także przekłada się na wysoki komfort użytkowania.


Meble Ogrodowe z TechnoratanuTechnorattan to nic innego jak tworzywo sztuczne, do którego produkcji używa się polichlorku winylu albo poliuretanu. W efekcie uzyskuje się trwały i niezwykle wytrzymały splot, którego cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, ale również na szkodliwe warunki atmosferyczne. Meble ogrodowe wykonane z technorattanu nie stanowią kłopotu z utrzymaniem ich w czystości, co w przypadku zwykłego rattanu stanowi już nie lada problem. Wystarczy wylanie kawy bądź herbaty, aby w miejscu zalania utworzyła się nieestetycznie wyglądająca i niemożliwa do usunięcia plama. Jak zatem kwestia czyszczenia przedstawia się w przypadku mebli ogrodowych z technorattanu? Bardzo prosto. Wystarczy zwykła, miękka szmatka, delikatnie zwilżona wodą, którą należy przetrzeć zabrudzone miejsce. A wszystko to bez szkodliwych i drogich detergentów bądź zabiegów konserwacyjnych.

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, meble ogrodowe z technorattanu odznaczają się wieloma zaletami. Przede wszystkim stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z przechowywaniem krzeseł i stolików w okresie zimowym. Omawiane tworzywo jest na tyle wytrzymałe, że nie straszne mu niskie temperatury czy tez śnieg. W zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przebywały na dworze przez cały rok. Z uwagi na wysokie właściwości elastyczne, nie ma problemu z jego odkształcaniem się, a przy okazji w procesie wyplatania można nadawać mu najrozmaitsze formy. Dodatkowym atutem jest estetyczny design mebli ogrodowych z technorattanu, którym można nadać najróżniejszą barwę.

Pomimo wielu walorów użytkowych technorattanowych mebli ogrodowych, grono ludzi nadal uważa, że jest to plastik, a ten z ładnym wyglądem ma niewiele wspólnego. Prawdą jednak jest to, że współcześni producenci tych akcesoriów dokładają wszelkich starań, aby pogodzić jednocześnie kwestie funkcjonalne z tymi estetycznymi, co jak widać perfekcyjnie im się udaje.

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 4.0/5 (3 votes cast)
Meble ogrodowe z technorattanu, 4.0 out of 5 based on 3 ratings