BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Kiedy planujemy zakup mieszkania lub domu jesteśmy pełni radości i entuzjazmu. Szybko jednak okazuje się, że poszukiwania te są niezwykle czasochłonne. Dodatkowo, kiedy zaraz po pracy jedziemy obejrzeć np. mieszkanie, które okazuje się nie mieć nic wspólnego z opisem w ogłoszeniu, ani tym bardziej ze zdjęciami, zniechęcamy się coraz bardziej. Jeżeli więc nie dysponujemy nieograniczoną ilością wolnego czasu, a zależy nam na czasie, warto jest zastanowić się nad skorzystaniem z biura pośrednictwa nieruchomości. Jest to rozwiązanie wygodne, ale związane też z dodatkową opłatą za usługi agenta nieruchomości.

Jeżeli nie jest to dla nas duża przeszkoda, należy zastanowić się z którego biura usług skorzystać.

Agenci są wszędzie

Faktem jest, że nawet w niedużych miastach istnieje wiele agencji nieruchomości. Jeżeli nie chcemy działać po omacku powinniśmy poszukać informacji na temat tego, które z nich będzie dla nas najlepsze, przede wszystkim pod względem ekonomicznym. Zwyczajowo mówi się, że biuro wymaga ok. 1-2% kwoty zakupu za swoje usługi. Jednak w wielu biurach kwota prowizji jest bardzo elastyczna i podatna na negocjacje. Najlepiej jest podpytać znajomych i rodzinę, czy nie znają agenta, którego mogliby polecić. Jeżeli oni nie podpowiedzą nam nikogo konkretnego warto zajrzeć na fora internetowe, gdzie wiele osób opisuje swoje doświadczenia z agencjami nieruchomości. Tym sposobem dość szybko będziemy mogli wyeliminować biura, których usługi pozostają wiele do życzenia, natomiast stawka prowizji nie maleje.

Rzetelny agent nieruchomości na pewno przeprowadzi z nami szczegółową rozmowę na temat tego, czego oczekujemy w kwestii naszego przyszłego mieszkania w Gdańsku. Dzięki temu nie będzie tracił swojego, ani naszego czasu, przedstawiając oferty, które po prostu nie będą nas interesować. Profesjonalny agent zawsze będzie oferował nam mieszkania zgodne z naszymi wytycznymi. Również razem z nami wybierze się na oglądanie mieszkania, aby omówić wszystkie kwestie z właścicielem. Jeżeli trafimy na kompetentnego profesjonalistę, to możemy mieć pewność, że kupimy mieszkanie, którego oczekiwaliśmy w przeciągu kilku tygodni.

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Kupujemy mieszkanie w agencji nieruchomości, 5.0 out of 5 based on 1 rating