BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Każdy, kto planuje nabyć nową nieruchomość musi mieć świadomość tego, że wybór odpowiedniego dewelopera będzie dla całej transakcji sprawą kluczową. W żadnym wypadku nie może być to wybór przypadkowy, ponieważ w grę zawsze wchodzą duże pieniądze, nasze pieniądze, które mają na celu realizację planów mieszkaniowych. Pierwszym krokiem do znalezienia dobrego dewelopera może być Internet. Oczywiście nie należy wierzyć we wszystko co zostało w sieci opublikowane na dany temat, choćby przez wzgląd, że deweloperzy doskonale dbają o swój wizerunek w sieci.

Najlepszym rozwiązaniem będzie przeglądanie for internetowych dotyczących deweloperów oraz ich inwestycji.

Kilka fajnych adresów podrzucam Wam odrazu:

Jeżeli pojawi się choć niewielki odsetek wpisów negatywnych na temat konkretnej firmy, powinna zapalić się nam czerwona, ostrzegawcza lampka. Może był to wynik nieporozumienia, a może było to jednak nieprawidłowe działanie firmy deweloperskiej.

Co i gdzie sprawdzić?

deweloperPrzede wszystkim przyjrzyjmy się wpisom w Krajowym Rejestrze Sądowym co pozwoli nam dokładniej poznać firmę, która ma zbudować nasze przyszłe mieszkanie lub dom. Taki wpis może nam uświadomić, że firma, która nas zainteresowała nie jest jednak tak krystaliczna, jak wydawało nam się to na początku. Czasem zdarza się tak, że firmy deweloperskie, które są w stanie upadłości nie informują o tym swoich potencjalnych klientów. Jeżeli więc nie chcemy przykrej niespodzianki ze strony dewelopera sprawdźmy w Sądzie Rejonowym czy firma, której chcemy zaufać nie prowadzi takiego postępowania. Doskonałym sposobem na sprawdzenie wiarygodności oraz poziomu jakości pracy firmy deweloperskiej jest sprawdzenie poprzednich inwestycji. Będziemy wtedy mieć okazję do porozmawiania z mieszkańcami, którzy powiedzą nam na pewno znacznie więcej niż zachwalający swoje zasługi deweloper. Takie małe, prywatne śledztwo najczęściej sprawdza się najlepiej. Na koniec zapoznajmy się profilaktycznie z aktem notarialnym, gdzie należy dokładnie sprawdzić właściciela gruntów, które bierzemy pod uwagę. Jeżeli wszystko będzie w porządku, możemy mieć podstawy do realizowania transakcji.

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jak zaufać deweloperowi, 5.0 out of 5 based on 1 rating