BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Łazienka to nie tylko miejsce, w którym bierzemy szybki prysznic lub ciepłą kąpiel, myjemy zęby i korzystamy z suszarki. Wiele domów projektowanych jest w taki sposób, by pomieszczenie to było jak największe. Często stają się salonami kąpielowymi o powierzchni zbliżonej wielkością do dużego pokoju.

Niezależnie od tego, jaki wybierzemy kolor łazienki, osłony okienne w niej zastosowane staną się integralną częścią dekoracji wnętrza. Wybór odpowiednich dekoracji okna w łazience wymagają wymaga zastanowienia się nad kwestiami, które nie miały dużego znaczenia przy wyborze rolet czy zasłon okiennych w pokojach. Największą różnicą jest to, że element, na który się zdecydujemy, musi być odporny na stałą wilgotność pomieszczenia, która wynika z używania gorącej wody w wannę czy pod prysznicem.

Żaluzje drewniane i z PCV

Żaluzje poziome, drewniane czy z PCV są dobrym rozwiązaniem dla tych okien, dla których chcemy uzyskać efekt poszerzenia powierzchni. Horyzontalnie rozlokowane lamele można łatwo wyczyścić, ładnie się prezentują i w odpowiedni sposób zakrywają okno, dając odpowiednie poczucie prywatności. Żaluzje dostępne są w ciepłych odcieniach drewna lub materiałów imitujących drewno.

Żaluzje aluminiowe

Znacznie odporniejsze od żaluzji drewnianych w miejscach narażonych na kontakt z wodą są żaluzje aluminiowe. Są łatwe w czyszczeniu i osuszaniu z nadmiaru osadzającej się wilgoci. Do wytarcia wystarczy jedynie sucha szmatka. Mechanizm sterujący żaluzją chowany jest w plastikowej kasecie, odpornej na korozję.

Rolety wodoodporne

Rolety wodoodporne wykonane w 100% z poliestru są idealnym wyborem do pomieszczeń typu kuchnia czy łazienka. Ze względu na swoje właściwości nie wchłaniają wody, a co za tym idzie, na ich powierzchni nie rozmnażają się grzyby i nie kumulują bakterie. Dodatkową zaletą tego typu osłon okiennych jest szeroka gama kolorystyczna, pozwalająca na łatwe dopasowanie do pomieszczenia.

Ze względu na swoją strukturę i materiały, z których wykonywane są rolety rzymskie, są one raczej odradzane do wykorzystywania w łazienkach. W miejscu, którym ważna jest prywatność i intymność, mogą nie sprawdzić się w pełni.

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Jak dobrać osłonę okien do łazienki?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings