BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Mimo że podział administracyjny Wrocławia został zmieniony po 1990 roku, zarówno rdzenni wrocławianie, jak i przyjezdni mają często niemałe kłopoty z określeniem dzielnicy, a szczególnie osiedla, które zamieszkują. Aby jednak poznać charakterystykę poszczególnych lokalizacji, przyjmijmy oficjalne nazwy pięciu dzielnic: Fabryczna, Krzyki, Śródmieście, Stare miasto i Psie Pole. Osoby, które pragną na stałe osiedlić się we Wrocławiu, muszą stanąć przed wyborem lokalizacji swojego wymarzonego mieszkania. Czym zatem kierować się podejmując decyzję o zakupie lokum we Wrocławiu? Którą dzielnicę wybrać?

Fabryczna – rozszerzony horyzont nowoczesnego Wrocławia

Przeglądając fora internetowe można zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania we Wrocławiu w jego zachodniej części. Dzielnica Fabryczna, rozwijająca się w zawrotnym tempie i gwarantująca jej mieszkańcom najwyższą jakość życia, dzieli się m.in. na takie osiedla jak: Gądów Mały, Grabiszyn czy Popowice. Ta pierwsza dzielnica, ze względu na doskonałe skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta, a także bliskie sąsiedztwo zmodernizowanego otoczenia Stadionu, stanowi atrakcyjne miejsce do zamieszkania dla każdego. Dzięki komunikacji miejskiej i dobrym trasom dojazdowym, już w 15 minut można znaleźć się w centrum – jednak mając na uwadze bogate zaplecze usługowo-handlowe Gądowa Małego wyprawa do miasta nie jest wcale koniecznością. Deweloperem, którzy wykorzystał już potencjał Gądowa Małego jest Lokum Deweloper, wrocławska firma, która otrzymała zaszczytny tytuł Dewelopera Roku 2013. Osiedle zaprojektowane przez Lokum Deweloper to Lokum da Vinci, które do końca 2016 roku stanie się domem dla ok. 2,5 tysiąca mieszkańców. To, co wyróżnia tę przestrzeń Wrocławia, to nowoczesne, wielokondygnacyjne budynki, które otaczają piękną pergolę i fontannę, a także Pasaż da Vinci – obiekt handlowo-usługowy będący integralną częścią osiedla. Można zatem stwierdzić, w dzielnicy Fabryczna wrocławianie znajdą nie tylko swój dom, ale i własne centrum miasta.

wroclaw

Krzyki – modny azyl w środku miasta

Jeśli dla osoby poszukującej idealnego mieszkania we Wrocławiu liczy się niedalekie sąsiedztwo Śródmieścia i Starego Miasta, idealnym rozwiązaniem będzie zamieszkanie na Krzykach. Ta rozległa dzielnica kryje w sobie wiele różnorodnych osiedli, do których bardzo chętnie wprowadzają się zarówno wrocławianie, jak i przyjezdni. Co więcej, o tej lokalizacji mówi się, że jest to modna dzielnica o miejskim duchu, ale i spokojnym klimacie. Jednym z wyjątkowych osiedli Krzyków jest Tarnogaj, z którego w kilkanaście minut dojedziemy tramwajem do Rynku. Dlatego też Lokum Deweloper zainwestował w to miejsce, budując eleganckie osiedle Lokum di Trevi. Jest ono kwintesencją dobrego wzornictwa zaakcentowanego wyjątkową fontanną. W 648 mieszkaniach znalazło swój dom już 1,5 tysiąca osób, podczas gdy zamieszka tam jeszcze ponad pół tysiąca osób. Każda z nich będzie mogła cieszyć się ciszą i spokojem, bez rezygnacji z sąsiedztwa z centrum Wrocławia. Jeśli szukasz mieszkania na osiedlu Gądów Mały lub Tarnogaj, sprawdź oferty na stronie: http://lokumdavinci.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Gdzie najlepiej zamieszkać we Wrocławiu?, 5.0 out of 5 based on 1 rating