BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Jedną z podstawowych i najważniejszych potrzeb społecznych jest potrzeba mieszkaniowa. Niestety coraz mniejsza grupa ludzi może pozwolić sobie na zakup swojego wymarzonego gniazdka. Jeżeli jednak mamy taką możliwość, to zawsze zastanawiamy się nad tym, czy chcemy wybierzemy rynek pierwotny, czy też wtórny.

Faktem jest, że zawsze taniej będzie nas kosztować zakup domu z rynku wtórnego, niż pierwotnego lub jego budowa od podstaw. Po pierwsze ceny używanych domów są niższe, a dodatkowo kupując nowy dom musimy mieć świadomość wydatków związanych z jego całkowitym wyposażeniem. Jeżeli więc zdecydowaliśmy się już na to, że jednak nie chcemy nowego domu, możemy zacząć swoje poszukiwania.

dom z drugiej rekiNa co zwrócić uwagę.

Przede wszystkim zawsze będziemy zwracać uwagę na stan w jakim znajduje się nasz upatrzony budynek. Niestety często zdarza się, że wizja właściciela lub agenta biura pośrednictwa nieruchomości jest tylko utopijnym obrazkiem, który niewiele ma wspólnego z prawdą.

Powinniśmy bardzo dokładnie obejrzeć cały budynek, sprawdzić instalacje, które się w nim znajdują. Na pewno nie chcielibyśmy kupić domu, który po kilku miesiącach będzie generował ogromne środki na remont. Dlatego też, dobrze jest wybrać się na oglądanie domu w towarzystwie architekta lub specjalisty, który fachowym okiem stwierdzi faktyczny stan domu.

Chyba, że zdecydowaliśmy się na opcję zakupu domu, który wymaga generalnego remontu, ale jest w znacznie niższej cenie. Równie ważna powinna być dla nas okolica w jakiej znajduje się dom, ze szczególnym uwzględnieniem nie tyle sąsiedztwa, co terenu na jakim stoi. Najważniejsze jest to, aby teren nie był podmokły. Nie chodzi już nawet o ewentualność powodzi itp., ale przede wszystkim o to, żeby w domu nie pojawiała się wilgoć, której konsekwencją będzie zagrzybienie budynku.

W takim wypadku dobrze będzie zapoznać się z historią terenu itp. Jeżeli podstawowe kryteria zostaną spełnione możemy zacząć poważniej zastanawiać się nad przeprowadzeniem transakcji. I w pełni cieszyć się naszym nowym- starym domem.

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Dom z drugiej ręki, 4.0 out of 5 based on 1 rating