BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Sosna od zawsze była jednym z najbardziej cenionych materiałów jeśli chodzi o produkcję mebli drewnianych. Jej wspaniały zapach, który przywołuje pozytywne skojarzenia, ładny wygląd oraz doskonałe właściwości ludzkość docenia od wieków. Nic dziwnego, że i dziś w wielu sklepach meble sosnowe wiodą prym pod względem popularności.


sosna-drzewo-sosnoweSosna jest drzewem niezwykle łatwym w uprawie. Charakteryzuje ją szybki wzrost, małe wymagania glebowe oraz dobre parametry drewna. To właśnie dlatego była ona tak licznie sadzona w Polsce zwłaszcza w XX wieku, czego efektem jest jej obecna dominacja w lasach. To właśnie dzięki temu wykonywane z niej meble odznaczają się stosunkowo niską ceną w porównaniu do oferowanej jakości. Mogą sobie na nie pozwolić nie tylko osoby z zasobnym portfelem ale także te mniej zamożne.

Jakie zalety mają meble sosnowe? Przede wszystkim są dość wytrzymałe mechanicznie, a do tego łatwe w obróbce i sprężyste. Fakt, że tworzywo to jest naturalne i ekologiczne sprawia, że świetnie wkomponuje się w każde wnętrze – zarówno utrzymane w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.

Istotnym atutem mebli sosnowych jest też fakt, że możemy je bez trudu dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Chcesz, aby wyglądały one bardzo naturalnie? Możesz zamówić sobie meble pokryte wyłącznie bezbarwnym lakierem. Zależy Ci na intensywnej barwie? Nie ma problemu ponieważ sosna jest materiałem, który świetnie wygląda nawet wówczas, gdy zostanie pokryty mocno kryjącą farbą. Wiele osób decyduje się na zamówienie mebli sosnowych w surowym stanie, co pozwala im dokonać samodzielnego wykończenia zgonie z własnym gustem i preferencjami. Aby nadać im odpowiedni kolor możemy także użyć jednej z dostępnych na rynku lakierobejcy. Dzięki temu z jednej strony nadamy swoim meblom wymarzoną barwę, z drugiej jednak zachowamy ich naturalny charakter (słoje i faktura drewna pozostają nadal widoczne).

W otoczeniu mebli sosnowych czujemy domowe ciepło i efektywniej wypoczywamy. To także doskonały wybór dla alergików. Dlaczego? Otóż sosna posiada bardzo dobre właściwości elektrostatyczne. Nie powoduje zatem zawirowań kurzu w pomieszczeniu bo nie naładowuje się statyczną energią elektryczną.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Zalety mebli sosnowych, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

One Response so far.

  1. dopoznania.pl pisze:

    Sosna to bardzo fajny pomysł dla małych dzieci!
    Zwłaszcza to nie pokryte zbytnio wielkimi ilościami farb i lakierów.

    Zawsze w przyszłości mozna przemalować 🙂 Ładnie chłonie koloery to drewno