BLOG InfoMieszkanie.pl

mieszkaniowe porady i wskazówki

Rynek nieruchomości od zawsze rządzi się swoimi prawami, które bezpośrednio związane są ze stanem gospodarki. Zdarzają się okresy, które na pierwszy rzut oka są doskonałym momentem do zakupu mieszkania; nieruchomości tanieją, rynek powoli zwalnia i bez względu na to, czy interesuje nas nowe mieszkanie, czy też propozycje rynku wtórnego, może być to doskonała okazja do zakupu.

Kupno mieszkania - jak to zrobić?Wszystko oczywiście zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy w tej kwestii. Jeżeli posiadamy środki, które pokryją zakup mieszkania oraz formalności z tym związane, nie warto dłużej się zastanawiać. Jeżeli jednak zakup mieszkania w naszym przypadku uzależniony jest od stanu naszych oszczędności lub otrzymania kredytu, należy zastanowić się, czy nie warto poczekać na bardziej widoczny spadek cen.

Sytuacja ta ma oczywiście dwie strony; z jednej możemy zakupić mieszkanie po jeszcze niższej cenie niż wcześniej, z drugiej jednak możemy doczekać wzrostu cen oraz większego poruszenia na rynku nieruchomości. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kredyt, wybierzemy mniejsze mieszkanie lub bardziej oddalone od centrum miasta, jakie nas interesuje, również możemy na tym zyskać. Ważne jest to, aby nasze przyszłe mieszkanie spełniało kilka podstawowych założeń.

Najważniejsze miejsca wokół? Sprawdź przed kupnem mieszkania!

Najczęściej chodzi o bliską odległość do takich miejsc jak szkoły, miejsce pracy, przychodnia itp. Takie rzeczy, jak bliskość i atuty lokalizacji, powinny być wskazane w ofercie strony np. tutaj tak opisują swoje mieszkania w Gdańsku: http://www.wzgorzemagellana.pl/. Należy mieć świadomość tego, że znaczna odległość od takich miejsc, będzie generować koszty związane z naszym transportem. Niezauważalne w skali miesiąca, stają się poważnymi wydatkami w skali roku.

Również okolica jaką wybieramy nie powinna być dla nas obojętna. W wielu miastach Polski istnieją dzielnice, które nie cieszą się dobrą sławą, a tym samym mieszkanie w takim miejscu może stanowić zagrożenie dla nas i dla naszych najbliższych. W takim przypadku nie powinna nas przekonywać nawet bardzo atrakcyjna cena. Przy wyborze mieszkania powinniśmy więc przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są nasze potrzeby w tej kwestii. Odpowiedź jaką uzyskamy, pozwoli nam skrystalizować cechy, które powinno posiadać nasze przyszłe mieszkanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Wpis oceniam na:
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Przemyślany zakup mieszkania, 5.0 out of 5 based on 2 ratings